egykapuzik tn ige 14a2

1. (ritk) ’labdarúgást egy kapura játszik’ ❖ semmi kedve lemenni a focipályára, egykapuzni a srácokkal (1984 Népszabadság aug. 4. C7834, 14).

2. (sajtó) ’〈kül. labdarúgásban: annak kif-ére, hogy a megnevezett csapatnak akkora a fölénye, mintha a játékot egy kapura játszanák〉’ ❖ Hosszú ideig eredménytelenül egykapuzott a magyar válogatott, de a 13. – még, hogy szerencsétlen szám… – percben Ancsin János tette igazi profiként öccse, László elé a korongot (1990 Népszava márc. 31. C7455, 15) | Nyilas megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek (1–0). Ettől kezdve már egykapuzott a Ferencváros (1995 Magyar Hírlap CD09) | A második félidőben egykapuztak az amerikaiak, mégis a lengyelek fejeltek gólt (2002 Magyar Hírlap CD09).

2. (sajtó)
〈kül. labdarúgásban: annak kif-ére, hogy a megnevezett csapatnak akkora a fölénye, mintha a játékot egy kapura játszanák〉
Hosszú ideig eredménytelenül egykapuzott a magyar válogatott, de a 13. – még, hogy szerencsétlen szám… – percben Ancsin János tette igazi profiként öccse, László elé a korongot
(1990 Népszava márc. 31.)
Nyilas megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek (1–0). Ettől kezdve már egykapuzott a Ferencváros