éremtáblázat fn 3A (Sp v. sajtó)

’olyan táblázat, amely vmely (világ)verseny v. versenysorozat (bizonyos) résztvevőit a megszerzett érmek száma alapján rangsorolja, ill. az általa feltüntetett rangsor’ ❖ Érem-táblázat. A XVI. Nyári Olimpiai Játékok befejezése után elkészített alábbi felsorolás azt mutatja, hogy az egyes országok hány arany-, ezüst- és bronzérmet nyertek összesen (1956 Népszava dec. 9. C4821, [6]) | Az országos bajnokságon a junior-, a kadét- és a serdülőkorosztályban mind az éremtáblázaton, mind a ponttáblázaton első helyen végeztek [a Magyar Testgyakorlók Köre vívószakosztályának sportolói] (1995 Magyar Hírlap CD09) | A magyar házi éremtáblázat [a kajak-kenu világbajnokságon:] Horváth Csaba 3 [arany] – [ezüst] – [bronz] Kolonics György 2 – – Hüttner Csaba 2 – – (1998 Magyar Hírlap CD09) | két arany- és három bronzéremmel a nemhivatalos éremtáblázat alapján 3. [lett a magyar csapat a fizikai diákolimpián] (2001 Természet Világa CD50).

éremtáblázat főnév 3A (Sp v. sajtó)
olyan táblázat, amely vmely (világ)verseny v. versenysorozat (bizonyos) résztvevőit a megszerzett érmek száma alapján rangsorolja, ill. az általa feltüntetett rangsor
Érem-táblázat. A XVI. Nyári Olimpiai Játékok befejezése után elkészített alábbi felsorolás azt mutatja, hogy az egyes országok hány arany-, ezüst- és bronzérmet nyertek összesen
(1956 Népszava dec. 9.)
Az országos bajnokságon a junior-, a kadét- és a serdülőkorosztályban mind az éremtáblázaton, mind a ponttáblázaton első helyen végeztek [a Magyar Testgyakorlók Köre vívószakosztályának sportolói]
(1995 Magyar Hírlap)
A magyar házi éremtáblázat [a kajak-kenu világbajnokságon:] Horváth Csaba 3 [arany][ezüst][bronz] Kolonics György 2 – – Hüttner Csaba 2 – –
(1998 Magyar Hírlap)
két arany- és három bronzéremmel a nemhivatalos éremtáblázat alapján 3. [lett a magyar csapat a fizikai diákolimpián]